
3D geprinte strandbeestjes op windenergie
Al meer dan 20 jaar hield Jansen zich bezig met het maken van uitzonderlijke creaties. De bedenker van het originele strandbeest maakt al een lange tijd van PVC buizen gekke ‘beesten’ die op het strand strand konden wandelen. Door gebruik te maken van windkracht konden zijn uitzonderlijke creaturen uit zichzelf lopen.
Nu is hij samen met de industriele ontwerpers vormdok and kantoorvanbentum aan de slag gegaan om met behulp van 3D print technologie strandbeestjes te produceren.
De 3D geprinte strandbeestjes zijn een stuk kleiner maar zijn nog steeds even zo gecompliseerd als de orignele van PVC. De ingewikkelde mechanische structuur werd gewoon in de 3D printer uitgeprint, waarbij geen assemblage aan te pas komt. Je leest het goed. Het 3D strandbeestje rolt gewoon in een keer uit de printer zonder dat het in elkaar gezet hoeft te worden.